Başkanın Mesajı

Dünyamızın hızla dönüşüm geçirdiği bir süreç içerisinde bulunuyoruz. Teknolojinin son derece hızlı bir şekilde günlük hayatımızı yönlendirmesi, iş dünyasını zorlamasının üstüne bir de ölümcül COVID-19 pandemisi ezberleri ve oyunları bozmuştur. Önemli ve uzun vadeli etkilerinin olması nedeniyle en büyük darbeyi de eğitim almıştır.

Bir taraftan sosyal gelişimin ve ekonomik büyümenin can damarı olan dijitalleşmenin etkisini yaşantımızın her alanında hissederken diğer taraftan küresel salgın, iklim krizi ve ekonomik belirsizliklerin hüküm sürdüğü zorlayıcı ve değişimin çok hızlı gerçekleştiği bir dönemden geçmekteyiz.

35 yıllık bir Sivil toplum kuruluşu olarak hedefimiz olan uzun vadeli değerler yaratarak ve Vakıf Senedinin 3. Maddesinde belirlenmiş olan amaçları gerçekleştirmektir. Vakıf kapasitesinin geliştirilmesine yönelik olarak; İ.Ü. İktisat Fakültesi, Vakfımızın değerli kurucu üyeleri ve İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyetinin birlikte ve önemli konuların hayata geçirilmesi için iyi bir yönetimle tam desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlanacak olan bu ortak sinerji ile Vakfımızca gerçekleştirilen her değer ayrıca hem Fakültemizde hem de Mezunlar Cemiyetimizde artı bir değer yaratacaktır.

Saygılarımla,
Burhan TAŞTAN
Vakıf Başkanı.